AMBITIOUS RUNNERS TEAM

Trener Ambitious Runners Team został zwycięzcą Rodzinnego Biegu w Baninie.

Zaplanowałem na dzisiaj start kontrolny na dystansie 10 km w Baninie. Założenia jakie miałem na dzisiaj to wykonać bieg ciągły w tempie 3’40-3’35/km. W biurze zawodów dostałem numer startowy 13;) Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały, było bardzo zimno i wietrznie do tego miałem małe problemy z dotarciem na miejsce zawodów i przybyłem 20 min przed startem. Organizatorzy zdecydowali o wspólnym starcie biegaczy na 5 i 10 km.

Wybiła godzina 10:00 ruszyliśmy na trasę biegu. Zaraz po starcie utworzyła się 5 osobowa czołówka prowadzona przez Damiana Wnuka, który zwyciężył w biegu na 5 km. 1 km mieliśmy 3’36 po czym Damian oderwał się od nas, ja nie zamierzałem go gonić, bo trzymałem się swoich założeń. Grupa się rozdzieliła, do ok. 3 km biegłem razem z Mateuszem Gapskim. Od 4 km aż do mety bieg kontynuowałem samotnie. Numer startowy 13 jaki przygotowali dla mnie organizatorzy okazał się szczęśliwy, bo udało mi się wygrać bieg w czasie 34’30s. Według mojego zegarka dystans wyniósł  9700m.

Gratuje wszystkim, którzy ukończyli bieg i do zobaczenia na innych ścieżkach biegowych ;)