AMBITIOUS RUNNERS TEAM

Na Gdańskim Jelitkowie rozegrano kolejną edycję Biegu do Źródeł. Organizatorzy przygotowali dwa dystanse: 3km bieg rodzinny oraz 10km Bieg Główny.

 

W biegu rodzinnym wystartowała nasza klubowa koleżanka Aleksandra Wontorska, która wraz z mężem i synkiem pokonali rekreacyjnie dystans 3km.

 

W biegu głównym na dystansie 10km na starcie stanęli: Magda Jaroch-Lidzbarska, Piotr Habaj i trener Sebastian Wąsicki.

 

Wysokie 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Magdalena Jaroch-Lidzbarska, która linię mety minęła z bardzo dobrym wynikiem 43’50 (99 miejsce OPEN w stawce 600 uczestników). Magda w ostatnich startach wykazuje wysoką i stabilną formę, co dobrze rokuje przed sezonem jesiennym. Pierwsza część sezonu powoli dobiega końca, mamy wiele powodów do zadowolenia.

 

Piotr Habaj także odnotował dzisiaj świetny bieg mijając linię mety na 72 miejscu OPEN z wynikiem 41’43.

Komentarz zawodnika:

Po ostatnich ciężkich startach dziś nieco łatwiejsza trasa, łatwiejsza tylko w teorii, wynikało to z profilu trasy gdzie było płakso jak na blacie. Początek bardzo żwawo, ale z hamulcem. Dzisiaj biegało sie bardzo dobrze, w drugiej części trochę ciężej, ale jak powiedział trener, wynika to z braku wytrzymałości tempowej, której jak dotąd nie trenowaliśmy. Naszym celem jest poprawa wyników w jesiennej części sezonu. Z dzisiejszego wyniku ogólnie jestem zadowolony, mój czas końcowy to 41:43 i nie wiele zabrakło do PB! (szkoda, że trasa nie posiada atestu PZLA). Organizacja biegu super, oznakowanie trasy i zabezpieczenie trasy również oceniam na wysokim poziomie, jak dla mnie bardzo fajny bieg, który będzie trzeba powtórzyć za rok J

 

Trener Sebastian Wąsicki

Bardzo dobrze zaprezentował się dzisiaj nasz trener, który do końca nie był pewien czy w ogóle weźmie udział w biegu z powodu dokuczającego zatrucia pokarmowego w ostatnich dniach. Udało się jednak uporać z zatruciem i stanąć na starcie Biegu do Źródeł. 6 miejsce OPEN i 1 w kategorii wiekowej z czasem 33’19 to najlepszy wynik naszego trenera od kilku lat.

Komentarz trenera:

To był wspaniały bieg! Po starcie postanowiłem przyłączyć się do prowadzącej grypy, która dyktowała mocne tempo ok. 3’20/km. Plan przed startem miałem nieco inny, chciałem zacząć bieg wolniej, ale musiałem szybko zmodyfikować taktykę, gdyż czołówka biegu, która liczyła 8 biegaczy razem ze mną miała sporą przewagę od grupy pościgowej, nie mogłem się długo zastanawiać, postanowiłem biec z czołową grupą i było warto. 1 km w 3’22, kolejne dwa po 3’17/km (czułem się dobrze), kolejne km nieco wolniej 3’22 i 3’28. 6 km po 3’22. Na 7 km mocno zaatakował Piotr Pobłocki i rozciągnął grupę. 7 km 3’14 J trzeba było walczyć dalej. 8 km 3’20, 9 km (cierpiałem) 3’28 :P ostatni km 3’07 i wielka radość na mecie. Cieszę się, ze mogłem dzisiaj wystartować, problemy żołądkowe, jakie towarzyszyły mi w tym tygodniu mocno mnie odwodniły, dopiero wczoraj poczułem się lepiej. Małymi krokami idę do przodu, nie odczułem żadnych dolegliwości bólowych kręgosłupa, co w obecnej sytuacji jest najistotniejsze.

 

Wszystkim uczestnikom biegu głównego oraz biegu rodzinnego gratuluje ukończenia zawodów! Do zobaczenia na biegowych ścieżkach J

Udane starty biegaczy Ambitious Runners Team

03/06/17

Bieg do źródeł Gdańsk.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-001.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-002.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-003.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-004.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-005.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-006.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-007.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-008.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-009.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-010.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-011.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-012.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-013.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-014.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-015.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-016.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-017.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-018.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-019.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-020.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-021.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-022.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-023.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-024.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-025.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-026.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-027.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-028.JPG

Bieg do źródeł Gdańsk-029

Bieg do źródeł Gdańsk-030

Created with WebWave CMS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AMBITIOUS RUNNERS TEAM