AMBITIOUS RUNNERS TEAM

Za nami wspaniały sportowy weekend i międzynarodowe bieganie J

Wiele emocji związanych ze startami naszych zawodników i zawodniczek mieli nasi koledzy i koleżanki z klubu, a także wspierający nas kibice. Najwięcej emocji dostarczyły nam nasze Panie startujące w 32 Budapeszt Maraton (Magda) oraz w imprezie towarzyszącej na 30 km (Martyna), dla Pań była to impreza docelowa na jesienną część sezonu. Warunki atmosferyczne były trudne, w dniu startu odczuwalna temperatura wynosiła 26’C.

Magda Jaroch-Lidzbarska - ukończyła maraton z rekordem życiowym 3:25:40 poprawionym o 5 minut! Oprócz uzyskanego rekordu życiowego nasza Madzia została najlepszą Polką podczas Węgierskiego Maratonu. Gratulujemy życiowego sukcesu.

Martyna Urbańska – nasza zawodniczka uczestniczyła w imprezie towarzyszącej, wystartowała w biegu na dystansie 30 km. Celem było bezpieczne ukończenie biegu i tak też się stało, Martyna ukończyła bieg z wynikiem 3:10.

Inne starty były równie interesujące.

14.10.2017 na starcie biegu na dystansie 10 km podczas imprezy Sopocka Jesień stanęli Tomasz Szalk i nasz trener Sebastian Wąsicki. Dla Tomka start był mocniejszym treningiem przed zbliżającym się półmaratonem Gdańskim. Uzyskany przez Tomka wynik 47’25” jest bardzo zadowalający, gdyż 5 km pokonaliśmy na plaży. Trener Sebastian Wąsicki cieszył się zwycięstwem w kategorii OPEN.

Karol Mierzwa – zaliczył bardzo udany start w Rudzie Śląskiej na niełatwej trasie półmaratonu uzyskał najlepszy wynik w tym sezonie 1:44:16.

15.10.2017 - Mistrzostwa Polski w Duathlonie oraz Bieg Kaszubski Rumia.

Trenująca pod okiem naszego trenera, reprezentująca klub biegamy razem Gdynia Jolanta Martyka zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej w Duathlonie.

Sebastian Wąsicki – zwyciężył w Biegu Kaszubskim na dystansie 5 km z wynikiem 16’07”.

Trener nie kryje wzruszenia sukcesami sowich podopiecznych. Treningi nie zawsze idą tak jakbyśmy tego chcieli, życie wszystko weryfikuje i czasami trzeba szybkich reakcji i jak najlepszych rozwiązań żeby zawodnicy byli jak najlepiej przygotowani do imprez docelowych. Czynników wpływających na ostateczny wynik jest tak naprawdę wiele. Trening jest jednym z nich, przygotowanie mentalne, odpowiednia regeneracja, dyspozycja dnia czy warunki atmosferyczne. Bardzo trudno jest się wstrzelić w ten „wielki dzień” jakim jest start docelowy.

Dziękujemy wszystkim za szczere gratulacje. Bez Waszego wsparcia nie było by tylu wspaniałych sukcesów, świadomość tego, że jesteście z nami zawsze dodaje „kopa”. Dziękujemy J